Tatilcilerin dönüş yoğunluğu jandarma kamerasında

Kenan GÜRBÜZ

Muğla ve ilçelerinde, Kurban Bayramı’nın son gününde tatilcilerin dönüş yolculuğunun trafikte neden olduğu yoğunluk, jandarma helikopteri tarafından saniye saniye görüntülendi.

Muğla ve ilçelerinde, Kurban Bayramı’nın bitmesi ile birlikte tatilcilerin dönüş yolculuğu trafikte yoğunluğa neden oldu.

Farklı illerden bayram tatili için Muğla ve ilçelerine gelenler, özellikle öğle saatlerinden itibaren dönüş yolculuğuna başladı. Fethiye ve Marmaris’ten ayrılan tatilciler Gökova Kavşağı’ndan Muğla çıkışına kadar yoğunluğa sebep oldu. Kara yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken Sakar mevkisindeki rampada, araçları hararet yapan bazı sürücüler zor anlar yaşadı.

Tatilciler, Menteşe ilçesi Bölge Trafik Kavşağı’nda da yoğunluk oluşturdu. Araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi. Polis ekipleri, kent genelinde trafiğin aksamaması için önlemler aldı.

JANDARMA EKİPLERİ BAYRAM SÜRESİNCE TEYAKKUZA GEÇTİ

Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerinin tarafından 12-21 Haziran 2024 tarihleri arasında 491 trafik personeli ile 24 saat esasına göre görev yaptığı, tatil süresince 39 özel denetimin yanı sıra havadan helikopter, Cayrokopter ve drone ile denetimler gerçekleştirildiği bildirildi.

Denetimlerde, 31 Bin 60 araç ve sürücünün denetlendiği 3 Bin 182 araç sürücüsüne 6.741.249 TL para cezası uygulandığı 133 sürücünün belgesine el konulmuş ve 167 aracın trafikten men edildiği bildirildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir