Şampiyonluk Gecesini Birbirine Katmıştı… Astrolog Meral Güven’in İfadesi Ortaya Çıktı

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” gibi nitelikli suçlardan savcılık tarafından başlatılan resen soruşturma kapsamında dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri tarafından dün akşam evinde gözaltına alınan astrolog Meral Güven, polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra gece yarısı savcılık talimatı ile aynı gün salıverilmişti.

“KÜFÜRLÜ PAYLAŞIMLARIMI HESABIMI HACKLEYENLER İÇİN YAPTIM”

Astrolog Güven’in, soruşturma savcısının talimatıyla polis tarafından alınan ifadesinde, telefonuna çok sayıda küfür ve hakaret içerikli mesaj geldiğini söylediği öğrenilen Güven., küfürlü mesajlar sonrasında ise eski eşinin de yer aldığı bir Whatsapp grubunda montajlı olarak çıplak fotoğraflarını koyduklarını belirttiği aktarıldı. Olayın ardından panik atak geçirerek ilaç aldığını, sonra da alkol kullandığını söylediği öğrenilen Güven, “Eski eşim ve bir sürü sosyal medya kullanıcısından tehdit mesajları aldım.

Meral Güven’in, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayına ilişkin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan Cumhuriyet savcısı tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir